Responsive Ad Code Here

header ads

ଓଡ଼ିଶା ଟ୍ରେନ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା: ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ୧ ଦିନିଆ ରାଜ୍ୟ ଶୋକ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। Today Odisha News

 ଓଡ଼ିଶା ଟ୍ରେନ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା: ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ୧ ଦିନିଆ ରାଜ୍ୟ ଶୋକ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି।


ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଭାରତର ସବୁଠୁ ଭୟଙ୍କର ରେଳ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିବା ପରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଜୁନ୍ ୩ (ଶନିବାର) ରେ ଏକ ଦିନିଆ ରାଜ୍ୟ ଶୋକ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି।

ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ CMO ଦ୍ୱାରା ଅଂଶୀଦାର ହୋଇଥିବା ଏକ ଟିପ୍ପଣୀ:

“୨ ଜୁନ୍, ୨୦୨୩ ରେ ବାଲେଶ୍ୱରର ବାହାନାଗର ଠାରେ ଘଟିଥିବା ଦୁଖଦାୟକ ରେଳ ଦୁର୍ଘଟଣାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ମାନ୍ୟବର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଓଡିଶା ଶ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଗୋଟିଏ ଦିନ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ଶୋକ ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ତେଣୁ ୩ ଜୁନ୍ ଦିନ ରାଜ୍ୟରେ କୌଣସି ରାଜ୍ୟ ଉତ୍ସବ ପାଳନ କରାଯିବ ନାହିଁ। । ”

ବାଲାସୋର ଜିଲ୍ଲାର ବାହାନାଗର ବଜାର ରେଳ ଷ୍ଟେସନରେ ଘଟିଥିବା ଏହି ଦୁଖଦାୟକ ଘଟଣାରେ ୨୩୮ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି (ଟୋଲ୍ ବୃଦ୍ଧି) ଏବଂ ଅତି କମରେ ୯୦୦ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଭାରତୀୟ ରେଳପଥ ଅନୁଯାୟୀ: “ରାତି ପ୍ରାୟ ୭ ଟାରେ, ଶାଲିମାର-ଚେନ୍ନାଇ କରୋମାଣ୍ଡେଲ ଏକ୍ସପ୍ରେସର ୧୦-୧୨ କୋଚ ବାଲେଶ୍ୱର ନିକଟରେ ଖସିପଡି ବିପରୀତ ରାସ୍ତାରେ ପଡ଼ିଯାଇଥିଲେ। କିଛି ସମୟ ପରେ, ୟେସୱନ୍ତପୁରରୁ ହାଔଡା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନ୍ୟ ଏକ ଟ୍ରେନ୍ ସେହି ଟ୍ରେଲ୍ କୋଚ୍ ଭିତରକୁ ଖସିପଡିଥିଲା ଏବଂ ଏହାର ୩-୪ କୋଚ୍ ଖସିପଡି ଖରାପ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ”

Post a Comment

0 Comments