Responsive Ad Code Here

header ads

ଓଡ଼ିଶା ଟ୍ରେନ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା: ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୩୮ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି, ୧୦୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଆହତ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି। Today Odisha News

 ଓଡ଼ିଶା ଟ୍ରେନ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା: ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୩୮ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି, ୧୦୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଆହତ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି। 


ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଦେଶର ଅନ୍ୟତମ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ରେଳ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୩୮ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି।

ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ପ୍ରଦୀପ କୁମାର ଜେନା ଟ୍ୱିଟରକୁ ଯାଇ ମୃତ୍ୟୁ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି: ବାଲାସୋର ଟ୍ରେନ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୩୮ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି।

ଶନିବାର ସକାଳ ପ୍ରାୟ ୯.୩୦ ଟା ସମୟରେ ଏହି ସଂଖ୍ୟା ଥିଲା (ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବଙ୍କ ଦ୍ବାରା ଅଂଶୀଦାର ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ):


“ଟ୍ରେନ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। ଦୁର୍ଘଟଣା ସ୍ଥଳରୁ @SRC_Odisha ର ରିପୋର୍ଟରେ ଏହି ସଂଖ୍ୟାକୁ ୨୦୭ ରେ ରଖିଛି ଏବଂ କୌଣସି ଆହତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ପ୍ରାୟ ୯୦୦ ହୋଇନାହିଁ। ”


ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଏହି ଦୁଃଖଦ ଘଟଣା ଘଟିଛି ଯେଉଁଥିରେ ଦୁଇଟି ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଟ୍ରେନର ୧୭ ଟି କୋଚ କୋରୋମାଣ୍ଡେଲ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଏବଂ ଏସଏମଭିଟି-ହାଓରା ସୁପର ଫାଷ୍ଟ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଟ୍ରେନର ଖସିପଡିଥିଲା।


ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟର ତଦାରଖ କରୁଥିବା ଦୁର୍ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଥିବା ଓଡିଶା ଅଗ୍ନିଶମ ସେବା ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ସୁଦର୍ଶନ ସାରଙ୍ଗୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ -

“ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରାୟ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଛି। କୋଚ ମଧ୍ୟରେ ଫସି ରହିଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି। କୌଣସି ଯାତ୍ରୀ ସେମାନଙ୍କ ତଳେ ଫସି ରହିଛନ୍ତି କି ନାହିଁ ତାହା ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମେ ବର୍ତ୍ତମାନ କୋଚଗୁଡ଼ିକୁ ହଟାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛୁ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

“କୋଚମାନଙ୍କୁ ଟାଣିବା ପାଇଁ କ୍ରେନ୍ସ ନିୟୋଜିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଆମକୁ ଦେଖିବାକୁ ପଡିବ ଯେ କୌଣସି ଶରୀର ଓଲଟି ପଡିଥିବା କୋଚ ତଳେ ପଡ଼ିଛି କି ନାହିଁ ବୋଲି ସାରଙ୍ଗୀ କହିଛନ୍ତି। ଆହତମାନଙ୍କୁ ନିକଟସ୍ଥ ବିଭିନ୍ନ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି। 

ଜେନା ଏହା ମଧ୍ୟ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ଚାଲିଛି।

ସେ କହିଛନ୍ତି, “ଆମେ ଆଶା କରୁଛୁ ଶନିବାର ସକାଳ ସୁଦ୍ଧା ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ। ଅନେକ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ସଂଗଠନ ସହିତ NDRF, ODRAF, ଓଡିଶା ଅଗ୍ନିଶମ ସେବା ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି |

ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୩୦ ଟି ବସ୍ ସହିତ ୨୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ସେବାରେ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ନିଅଯିତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟକୁ ତ୍ୱରାନ୍ୱିତ କରିବା ପାଇଁ ବାଲେଶ୍ବର, ଭଦ୍ରାକ ଏବଂ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲ୍ଲା ଏସପି ଏବଂ କଲେକ୍ଟରଙ୍କ ସହ ବହୁ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଅଛନ୍ତି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

“ଅତିରିକ୍ତ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ସଂଗଠିତ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ନିକଟସ୍ଥ ଡାକ୍ତରଖାନାଗୁଡ଼ିକୁ ସତର୍କ କରାଯାଇଛି। ଆହତମାନଙ୍କୁ ସର୍ବୋତ୍ତମ ଚିକିତ୍ସା ଯୋଗାଇବା ପାଇଁ ଆମେ ଯଥାସମ୍ଭବ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛୁ ବୋଲି ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ କହିଛନ୍ତି।

ସେ କହିଛନ୍ତି, “ଆମେ ଇଶ୍ୱରଙ୍କ ନିକଟରେ ପ୍ରାର୍ଥନା କରୁଛୁ ଯେ, ଯେଉଁମାନେ ଏବେବି କୋଚ୍ ତଳେ ଫସି ରହିଛନ୍ତି, ସେମାନେ ଜୀବିତ ରୁହନ୍ତୁ।

ସେ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅନ୍ୟ ଟ୍ରେନଗୁଡିକର ଡାଇଭର୍ସନ / ବାତିଲ ହେତୁ ବିଭିନ୍ନ ଷ୍ଟେସନରେ ଫସି ରହିଥିବା ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲା କଲେକ୍ଟରଙ୍କୁ ଆବଶ୍ୟକ ସହାୟତା ଯୋଗାଇ ଦେବାକୁ କୁହାଯାଇଛି।

Post a Comment

0 Comments