Responsive Ad Code Here

header ads

ବାଲେଶ୍ବର ରେଳ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ପୀଡିତଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଅତିରିକ୍ତ କ୍ଷତିପୂରଣ ରାଶି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। Odia News

 ବାଲେଶ୍ବର ରେଳ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ପୀଡିତଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଅତିରିକ୍ତ କ୍ଷତିପୂରଣ ରାଶି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି।

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବାଲେଶ୍ବର ଟ୍ରେନ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବା କିମ୍ବା ଆହତ ହୋଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଅତିରିକ୍ତ କ୍ଷତିପୂରଣ ରାଶି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି।

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ରେଳ ମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶ୍ୱିନୀ ବୈଷ୍ଣବ ଘୋଷଣା କରିଥିବା କ୍ଷତିପୂରଣ ବ୍ୟତୀତ।

“PMNRF ରୁ ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ଏକ ପୂର୍ବତନ ଅନୁଦାନ ଓଡିଶାର ଟ୍ରେନ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମୃତକଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ। ଆହତମାନଙ୍କୁ ୫୦,୦୦୦ ଟଙ୍କା ଦିଆଯିବ ବୋଲି ମୋଦୀ ଟ୍ୱିଟ କରିଛନ୍ତି।

ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଓଡିଶାର ବାଲେଶ୍ବରରେ ଦୁଇଟି ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଟ୍ରେନ୍ ଅନ୍ୟ ଏକ ଟ୍ରେନର ଚଳାଚଳ କରୁଥିବା କୋଚକୁ ଧକ୍କା ଦେବା ଫଳରେ ୨୩୮ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ୯୦୦ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଅନେକେ ଫସି ପଡ଼ି ଭୟଭୀତ ହୋଇ ଆହତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢିପାରେ ବୋଲି ଅଧିକାରୀମାନେ କହିଛନ୍ତି।

ବୈଷ୍ଣବ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା, ଗୁରୁତର ଆହତଙ୍କ ପାଇଁ ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଏବଂ ସାମାନ୍ୟ ଆହତଙ୍କ ପାଇଁ ୫୦,୦୦୦ ଟଙ୍କା କ୍ଷତିପୂରଣ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ।

Post a Comment

0 Comments