Responsive Ad Code Here

header ads

ଓଡ଼ିଶା ଟ୍ରେନ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା: ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ବାଲାସୋର, ୨୦୦ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଏବଂ ୪୫ ମୋବାଇଲ୍ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ୟୁନିଟ୍ ନିୟୋଜିତ କରାଯାଇଛି। Odisha News Today

 ଓଡ଼ିଶା ଟ୍ରେନ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା: ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ବାଲାସୋର, ୨୦୦ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଏବଂ ୪୫ ମୋବାଇଲ୍ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ୟୁନିଟ୍ ନିୟୋଜିତ କରାଯାଇଛି।


ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ବାଲେଶ୍ଵର ବାହାନାଗାରେ ଘଟିଥିବା ଭୟଙ୍କର ରେଳ ଦୁର୍ଘଟଣା ପରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ବିଭାଗ ମୋଟ ୨୦୦ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ସାମିଲ ହୋଇଛି। ଏଥିମଧ୍ୟରୁ ୧୬୭ ଟି ୧୦୮ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ  ଆସିଥିବାବେଳେ ୨୦ ରୁ ଅଧିକ ରାଜ୍ୟ ସରକାରୀ ଡାକ୍ତରଖାନା ଏବଂ ମେଡିକାଲ କଲେଜରୁ ଏହି ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଆସିଛନ୍ତି।

ସେହିଭଳି ଆହତଙ୍କ ଜରୁରୀକାଳୀନ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଦୁର୍ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ୪୫ ଟି ମୋବାଇଲ୍ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ୟୁନିଟ୍ ନିୟୋଜିତ କରାଯାଇଛି।

ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସେବା, ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ରକ୍ତ ସୁରକ୍ଷା, ଅତିରିକ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ, DMET ଏବଂ ଅନ୍ୟ ତିନିଜଣ ଅତିରିକ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ବାଲେଶ୍ଵରରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଦଳ ସମନ୍ୱୟ ରକ୍ଷା କରୁଛନ୍ତି।

ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇପାରେ ଯେ ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୩୩ (ଏବଂ ବୃଦ୍ଧି) ଶନିବାର ସକାଳ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଭାରତର ଏକ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ରେଳ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୧୦୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଯାତ୍ରୀ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ତଥାପି ଅନେକ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ  କୋଚରେ ଅଟକି ରହିଛନ୍ତି ଦିନ ଗଡିବା ସହିତ ମୃତ୍ୟୁ ଏବଂ ଆହତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ହେବ |

କଟକସ୍ଥିତ ଏସସିବି ମେଡିକାଲ କଲେଜ ଏବଂ ହସ୍ପିଟାଲର ୨୫ ଜଣ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ପ୍ରାୟ ୫୦ ଅତିରିକ୍ତ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ଉକ୍ତ ସ୍ଥାନକୁ ପଠାଯାଇ ଅଛି।

ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ଏବଂ ତଦାରଖ ପାଇଁ ପଣ୍ଡିତ ରଘୁନାଥ ମୁର୍ମୁ MCH । ବରିପଡା ଏବଂ SCB MCH ରୁ FMT (ଫୋରେନସିକ୍ ମେଡିସିନ୍ ବିଶେଷଜ୍ଞ) ଏକତ୍ରିତ ହୋଇଛନ୍ତି ବୋଲି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ସୂଚନା ଦେଇଛି।

Post a Comment

0 Comments