Responsive Ad Code Here

header ads

ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ କହିଛନ୍ତି : ‘ମୋଦୀ ସରକାର ଭାରତୀୟ ରେଳବାଇକୁ ଧ୍ୱଂସ କରିଛନ୍ତି’। National Odia News

ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ କହିଛନ୍ତି : ‘ମୋଦୀ ସରକାର ଭାରତୀୟ ରେଳବାଇକୁ ଧ୍ୱଂସ କରିଛନ୍ତି’।


ପାଟନା: ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ର ରେଳ ମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ଆରଜେଡି ମୁଖ୍ୟ ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ ଶନିବାର ଦିନ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ଓଡିଶା ଟ୍ରେନ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଅତି କମରେ ୨୮୮ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ୯୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଆହତ ହୋଇଥିବାରୁ ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି।

ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଓଡିଶାର ବାଲେଶ୍ଵରରେ ଘଟିଥିବା ଦୁର୍ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ଏକ ଉଚ୍ଚ ସ୍ତରୀୟ ତଦନ୍ତ ଦାବି କରି ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନର ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଶାସନ ଭାରତୀୟ ରେଳବାଇକୁ ଧ୍ୱଂସ କରିଦେଇଛି।

“ଓଡ଼ିଶା ରେଳ ଦୁର୍ଘଟଣା ରେଳବାଇର ଏକ ପ୍ରମୁଖ ଅଭାବ। ଏହା ଏକ ଉଚ୍ଚ ସ୍ତରୀୟ ଅନୁସନ୍ଧାନ ଆବଶ୍ୟକ କରେ | ନିଜ ପ୍ରିୟଜନଙ୍କୁ ହରାଇଥିବା ପରିବାରକୁ କେନ୍ଦ୍ରସରକାର ପ୍ରତ୍ୟେକଙ୍କୁ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଏବଂ ଆହତମାନଙ୍କୁ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା କ୍ଷତିପୂରଣ ଦେବା ଉଚିତ ବୋଲି ବିହାରର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି।

ଏହି ସମୟରେ ଏହି ଦୁଃଖଦ ଘଟଣାରେ ସମବେଦନା ଜଣାଇ ବିହାର ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତେଜସ୍ୱୀ ଯାଦବ ଓଡିଶା ଏବଂ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟକୁ ତ୍ୱରାନ୍ୱିତ କରିବା ସହ ଆବଶ୍ୟକ ଚିକିତ୍ସା ଯୋଗାଇଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି।

ବିକାଶଶେଲ ଇନସାନ ପାର୍ଟିର ସଭାପତି ମୁକେଶ ସାହାଣୀ ମଧ୍ୟ ମୃତକଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ସମବେଦନା ଜଣାଇଛନ୍ତି।

Post a Comment

0 Comments