Responsive Ad Code Here

header ads

ଓଡ଼ିଶା ଟ୍ରେନ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା: ଜାତୀୟ ନେତାମାନେ ମୃତ୍ୟୁରେ ଶୋକ ପ୍ରକାଶ କରୁଛନ୍ତି, ଶୋକସନ୍ତପ୍ତ ପରିବାରବର୍ଗଙ୍କୁ ସହାନୁଭୂତି ଦେଖାଇଛନ୍ତି। Odisha News Today

ଓଡ଼ିଶା ଟ୍ରେନ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା: ଜାତୀୟ ନେତାମାନେ ମୃତ୍ୟୁରେ ଶୋକ ପ୍ରକାଶ କରୁଛନ୍ତି, ଶୋକସନ୍ତପ୍ତ ପରିବାରବର୍ଗଙ୍କୁ ସହାନୁଭୂତି ଦେଖାଇଛନ୍ତି।



ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡିଶାର ବାଲେଶ୍ଵର ଜିଲ୍ଲାରେ ଅତି କମରେ ୨୩୮ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ୯୦୦ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଥିବା ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ଟ୍ରେନ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ସାରା ଦେଶରୁ ସମବେଦନା ଜଣାଯାଇଛି।

ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଓଡିଶାର ବାଲେଶ୍ଵର ଜିଲ୍ଲାର ବାହାନାଗା ରେଳ ଷ୍ଟେସନ ନିକଟରେ ଘଟିଥିବା ଭୟଙ୍କର ଟ୍ରେନ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ଗଭୀର ଦୁଃଖ ଓ ସମବେଦନା ଜଣାଇଛନ୍ତି।

କେଜ୍ରିୱାଲ ଏହି ହୃଦୟ ବିଦାରକ ଘଟଣାରେ ନିଜ ପ୍ରିୟଜନଙ୍କୁ ହରାଇଥିବା ପରିବାର ପ୍ରତି ତାଙ୍କର ହୃଦୟରୁ ସମବେଦନା ଜଣାଇବା ପାଇଁ ଟ୍ୱିଟରରେ ଲେଖଥିଲେ। ସେ ବିଦାୟପ୍ରାପ୍ତ ଆତ୍ମାମାନଙ୍କ ପାଇଁ  ଇଶ୍ୱରଙ୍କ ବାସସ୍ଥାନରେ ସାନ୍ତ୍ୱନା ପାଇବା ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥନା କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏହି କଷ୍ଟକର ସମୟରେ ପ୍ରଭାବିତ ପରିବାର ପାଇଁ ଶକ୍ତି ଏବଂ ସାହସ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ |

ତାମିଲନାଡୁର ରାଜ୍ୟପାଳ ଆର ରବି ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଟ୍ରେନ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ସେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ବ୍ୟଥିତ।

ତାମିଲନାଡୁ ରାଜ ଭବନ ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛନ୍ତି, “ଓଡ଼ିଶାରେ ଚେନ୍ନାଇ-କୋରୋମାଣ୍ଡେଲ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ସେ ଅତ୍ୟଧିକ ଦୁଖିତ। ପ୍ରିୟ ପରିବାର ହରାଇଥିବା ପରିବାର ପ୍ରତି ମୋର ହୃଦୟ ଯାଉଛି ଏବଂ ଆହତମାନେ ଶୀଘ୍ର ସୁସ୍ଥ ହୁଅନ୍ତୁ। ସମସ୍ତ ଉଦ୍ଧାର ଓ ରିଲିଫ୍ କାର୍ଯ୍ୟ ଚାଲିଛି ବୋଲି ରାଜ୍ୟପାଳ ରବି କହିଛନ୍ତି”।

ତାମିଲନାଡୁର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏମ୍ ଷ୍ଟାଲିନ ମଧ୍ୟ ମୃତକଙ୍କ ପରିବାର ପ୍ରତି ସମବେଦନା ଜଣାଇଛନ୍ତି।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଅନୁଯାୟୀ ପରିବହନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଏସ୍ ଏସ୍ ସିଭାସାନଲାରଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ତାମିଲନାଡୁର ଏକ ପ୍ରତିନିଧୀ ଦଳ ଓଡ଼ିଶା ଯାଇଛନ୍ତି।

ତେଲେଙ୍ଗାନାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କେ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ରାଓ ଓଡିଶାର ବାଲେଶ୍ଵର ଜିଲ୍ଲାର ବାହାନାଗା ବଜାର ରେଳ ଷ୍ଟେସନ ନିକଟରେ ଟ୍ରେନ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଗଭୀର ଦୁଃଖ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ଏହାକୁ ସବୁଠାରୁ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟଜନକ ଘଟଣା ବୋଲି କହି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏହି ଭୟଙ୍କର ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ତଥା ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଥିବାରୁ ଦୁଃଖ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଶୋକସନ୍ତପ୍ତ ପରିବାରବର୍ଗଙ୍କୁ ଗଭୀର ସମବେଦନା ଜଣାଇଛନ୍ତି।

ଆହତମାନଙ୍କୁ ଭଲ ଚିକିତ୍ସା ଯୋଗାଇବା ଏବଂ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବା ପରିବାରବର୍ଗଙ୍କୁ ଯଥେଷ୍ଟ ସହାୟତା ଯୋଗାଇଦେବା ପାଇଁ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ସେ ରାଜ୍ୟ ଓ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି।

କର୍ଣ୍ଣାଟକ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସିଦ୍ଧରମାୟା ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଓଡ଼ିଶାର ବାଲେଶ୍ଵରେ ୨୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ଟ୍ରେନ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଗଭୀର ଦୁଃଖ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

“ଓଡିଶାର ବାଲେଶ୍ଵରରେ ଘଟିଥିବା ଟ୍ରେନ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୨୦୦ ରୁ ଅଧିକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁରେ ମୁଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁଖିତ। ମୁଁ ମୃତକଙ୍କ ଆତ୍ମା ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥନା କରିବି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ସିଦ୍ଦରମେୟା ମଧ୍ୟ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଯେ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଆହତ ବ୍ୟକ୍ତି ଶୀଘ୍ର ସୁସ୍ଥ ହୁଅନ୍ତୁ।

ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବାସଭରାଜ ବମାଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଓଡିଶାରେ  ଟ୍ରେନ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଂ ସେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁଖିତ। ମୋର ଚିନ୍ତାଧାରା ଶୋକସନ୍ତପ୍ତ ପରିବାରମାନଙ୍କ ସହିତ ଅଛି | ଆହତଙ୍କ ଶୀଘ୍ର ଆରୋଗ୍ୟ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥନା କରୁଛି ”।

କୋଲକାତାର ଦକ୍ଷିଣରୁ ୨୫୦ କିଲୋମିଟର ଦୂରରେ ଏବଂ ଭୁବନେଶ୍ୱରଠାରୁ ୧୭୦ କିଲୋମିଟର ଦୂରରେ ଥିବା ବାଲେଶ୍ଵର ଜିଲ୍ଲାର ବାହାନାଗା ବଜାର ଷ୍ଟେସନରେ ତିନୋଟି ଟ୍ରେନ୍ ପରସ୍ପର ସହ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବା ପରେ ଏହି ଦୁଖଦ ଘଟଣା ଘଟିଛି।

Post a Comment

0 Comments