Responsive Ad Code Here

header ads

ଓଡିଶାର ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ଜିତୁ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ଉପରେ I-T ଅଧିକାରୀମାନେ ଚଢାଉ କରିଛନ୍ତି। Today Odisha News

ଓଡିଶାର ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ଜିତୁ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ଉପରେ I-T ଅଧିକାରୀମାନେ ଚଢାଉ କରିଛନ୍ତି।



କେନ୍ଦୁଝର: ଆୟକର ବିଭାଗର ଅଧିକାରୀମାନେ ଗୁରୁବାର ଦିନ ଚମ୍ପୁଆ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀର ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ଜିତେନ୍ଦ୍ର ନାଥ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଓଡ଼ିଶାର କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲାର ଯୋଡା ଠାରେ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ତଥା ଆବାସିକ ଘର ଉପରେ ଚଢାଉ କରିଛନ୍ତି।

ସୂଚନାନୁସାରେ, ଜୋଡାସ୍ଥିତ ସାଇ ମନ୍ଦିର ନିକଟ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକଙ୍କ ଘରେ ଏବଂ ଟିକସ ଫାଙ୍କିବା ଅଭିଯୋଗରେ ବାନାଇକାଲା ସ୍କୋୟାରରେ ଥିବା ଖଣି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଦୁଇଟି ଦଳ ଏକକାଳୀନ ଚଢାଉା କରିଛନ୍ତି।

ଗତ ବର୍ଷ ଭୁବନେଶ୍ୱରର ସୂର୍ଯ୍ୟ ନାଗରରେ ଘର ସମେତ ଚାରିଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ ପରେ ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ (ଇଡି) ପଟ୍ଟନାୟକର ସ୍ଥିର ଜମା ୧୩୩ କୋଟି ଟଙ୍କା ଜବତ କରିଥିଲା। ୨୦୦୯ ମସିହାରେ ୨,୦୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ବେଆଇନ ଖଣି ଖନନ ଅଭିଯୋଗରେ ଓଡିଶା ଭିଜିଲାନ୍ସ ବିଭାଗର ଯାଞ୍ଚ ଆଧାରରେ ଏହି ମାମଲା ଦାୟର କରାଯାଇଥିଲା।

ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ସେ ସବୁଠାରୁ ଧନୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇଥିବାବେଳେ ୨୦୦୯ ରେ ପଟ୍ଟନାୟକ ଜଣେ ସ୍ୱାଧୀନ ବିଧାୟକ ଭାବରେ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ପରେ ସେ ୨୦୧୪ ରେ ଶାସକ ବିଜେଡିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

Post a Comment

0 Comments