Responsive Ad Code Here

header ads

ଓଡ଼ିଶାରାଜ୍ୟର ଆଜି ସମ୍ବଲପୁର ସବୁଠାରୁ ଉତ୍ତପ୍ତ ସ୍ଥାନ ୧୧.୩୦ ରେ, ଏବଂ ଭୁବନେଶ୍ୱର ତାପମାତ୍ରା ୩୯.୬ ° C | Today Odisha News

ଓଡ଼ିଶାରାଜ୍ୟର ଆଜି ସମ୍ବଲପୁର ସବୁଠାରୁ ଉତ୍ତପ୍ତ ସ୍ଥାନ ୧୧.୩୦ ରେ, ଏବଂ ଭୁବନେଶ୍ୱର ତାପମାତ୍ରା ୩୯.୬ ° C ।

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଉତ୍ତାପ ତରଙ୍ଗ ଓଡ଼ିଶାରେ ଜାରି ରଖିଥିବା ବେଳେ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ସକାଳ ୧୧.୩୦ ରେ ରାଜ୍ୟର ସାତୋଟି ଜିଲ୍ଲା ୩୬ ° C କିମ୍ବା ତଦୁର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ରେକର୍ଡ କରିଛି। ସକାଳ ୧୧.୩୦ ରେ ୪୧ ° C ରେକର୍ଡ କରୁଥିବା ସମ୍ବଲପୁର ରାଜ୍ୟର ସବୁଠାରୁ ଉତ୍ତପ୍ତ ସ୍ଥାନ ଥିଲା |

ସମ୍ବଲପୁର ପରେ ଅନୁସରଣ କରାଯାଇ ଝାରସୁଗୁଡା (୪୦.୬ ° C), ଭୁବନେଶ୍ୱର (୩୯.୬ ° C), ହିରାକୁଦ୍ (୩୯.୬ ° C), ଚାନ୍ଦବାଲି (୩୮.୬ ° C), ବାଲାସୋର (୩୭.୮ ° C), କେଦୁୁଝର ୩୬.୬ ° C), ଗୋପାଳପୁର (୩୪.୮ ° C) , ପୁରୀ (୩୪.୪ ° C), ଏବଂ ପାରାଦୀପ (୩୩.୮ ° C) |

ଏହି ସମୟରେ, ଭାରତ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ (ଆଇଏମଡି) ର ଆଞ୍ଚଳିକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଏଠାରେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା, ପୁରୀ, ଜଗତ୍ସିଂହପୁର, ଗଞ୍ଜାମ, ଏବଂ ଗଜପତି ସମେତ ଉପକୂଳ ତଥା ଦକ୍ଷିଣ ଓଡିଶାର ପାଞ୍ଚଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ବଜ୍ରପାତ ଏବଂ ହାଲୁକା ବର୍ଷା ପାଇଁ ହଳଦିଆ ସତର୍କ ସୂଚନା ରହିଛି।

ଉତ୍ତାପ ତରଙ୍ଗ ବିସ୍ତାର କରିବ ଏବଂ ଆଗାମୀ ଦୁଇ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଦିନର ତାପମାତ୍ରା (ସର୍ବାଧିକ ତାପମାତ୍ରା) ରେ କୌଣସି ବଡ଼ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା କମ୍ ଅଛି ବୋଲି ଆଇଏମଡି କହିଛି। ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶାର ଅଧିକାଂଶ ସ୍ଥାନରେ ଦିନର ତାପମାତ୍ରା ୪୦ ° C ରୁ ଅଧିକ ଥିବାବେଳେ ପବନର ବେଗ ଘଣ୍ଟା ପ୍ରତି ୪୦ ରୁ ୫୦ କିଲୋମିଟର ମଧ୍ୟରେ ରହିବ |

Post a Comment

0 Comments