Responsive Ad Code Here

header ads

ବାଣିଜ୍ୟିକ ଏଲପିଜି ସିଲିଣ୍ଡରଗୁଡ଼ିକ ବର୍ତ୍ତମାନ ୮୩.୫୦ ଟଙ୍କା ଶସ୍ତା | ଘରୋଇ ସିଲିଣ୍ଡରର ମୂଲ୍ୟ ଅପରିବର୍ତ୍ତିତ ରହିଲା। Odia News

 ବାଣିଜ୍ୟିକ ଏଲପିଜି ସିଲିଣ୍ଡରଗୁଡ଼ିକ ବର୍ତ୍ତମାନ ୮୩.୫୦ ଟଙ୍କା ଶସ୍ତା | ଘରୋଇ ସିଲିଣ୍ଡରର ମୂଲ୍ୟ ଅପରିବର୍ତ୍ତିତ ରହିଲା।


ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ତେଲର ଅଫିସିଆଲ୍ ୱେବସାଇଟରେ ଜୁନ୍ ୧ ରେ ଏଲପିଜି ସିଲିଣ୍ଡର ମାସିକ ମୂଲ୍ୟ ସଂଶୋଧନ ଅନୁଯାୟୀ ଭାରତରେ ଏକ ବ୍ୟବସାୟିକ ଲିକ୍ୱିଡ୍ ପେଟ୍ରୋଲିୟମ ଗ୍ୟାସ୍ (ଏଲପିଜି) ସିଲିଣ୍ଡରର ମୂଲ୍ୟ ବର୍ତ୍ତମାନ ୮୩.୫ ଟଙ୍କା ହ୍ରାସ ପାଇଛି। ଅବଶ୍ୟ, ୧୪.୨-କିଲୋଗ୍ରାମ ଘରୋଇ ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡରର ମୂଲ୍ୟ ଯାହା ରୋଷେଇ ପାଇଁ ପରିବାରରେ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ, ତାହା ଅପରିବର୍ତ୍ତିତ ରହିଛି |

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରେ ଏକ ବ୍ୟବସାୟିକ ସିଲିଣ୍ଡରର ମୂଲ୍ୟ ୧,୭୭୩ ଟଙ୍କା | ଗତ ମାସରେ, ଏକ ବ୍ୟବସାୟିକ ସିଲିଣ୍ଡରର ମୂଲ୍ୟ ୧୭୨ ଟଙ୍କା ହ୍ରାସ ପାଇଥିଲା ଏବଂ ଘରୋଇ ସିଲିଣ୍ଡରର ମୂଲ୍ୟ ଅପରିବର୍ତ୍ତିତ ରହିଲା |

କୋଲକାତାରେ ବାଣିଜ୍ୟିକ ସିଲିଣ୍ଡରର ମୂଲ୍ୟ ବର୍ତ୍ତମାନ ୧୮୭୫.୫୦ ଟଙ୍କା ରହିଛି। ମୁମ୍ବାଇ ପାଇଁ ବାଣିଜ୍ୟିକ ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡରର ମୂଲ୍ୟ ୧୭୨୫ ଟଙ୍କାକୁ ଖସି ଆସିଛି। ଚେନ୍ନାଇରେ ଏହା ବର୍ତ୍ତମାନ ୧୯୩୭ ଟଙ୍କା।

ରାଷ୍ଟ୍ରାୟତ୍ତ ତୈଳ ମାର୍କେଟିଂ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ (OMCs) ସାଧାରଣତ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମାସର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ LPG ମୂଲ୍ୟ ସଂଶୋଧନ କରନ୍ତି | ଘରୋଇ ରନ୍ଧନ ଗ୍ୟାସର ମୂଲ୍ୟ ସ୍ଥାନୀୟ ଟିକସ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରି ରାଜ୍ୟରୁ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ହୋଇଥାଏ | ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବଜାରରେ ଅଶୋଧିତ ତୈଳ ମୂଲ୍ୟ ଘରୋଇ LPG ମୂଲ୍ୟ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ | ଜୁନ ୧ ତାରିଖରୁ ଦର ଲାଗୁ କରାଯାଇଛି |

ଘରୋଇ ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡର ମୂଲ୍ୟ |

ବର୍ତ୍ତମାନ, ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରେ ୧୪.୨ କିଲୋଗ୍ରାମ ସିଲିଣ୍ଡର ପିଛା ଘରୋଇ ରନ୍ଧନ ଗ୍ୟାସର ମୂଲ୍ୟ ୧,୦୦୩ ଟଙ୍କା | କୋଲକାତା, ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ଚେନ୍ନାଇରେ ଏହି ହାର ଯଥାକ୍ରମେ୧,୦୨୯, ୧,୦୦୨.୫ ଏବଂ ୧,୦୧୮.୫ଟଙ୍କା ରହିଛି।

ଘରୋଇ ଏଲପିଜି ସିଲିଣ୍ଡର ହାର ୨୦୨୨ ରେ ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ସଂଶୋଧିତ ହୋଇଥିଲା। ଗତ ବର୍ଷ ଏହା ଚାରିଥର ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ଜୁଲାଇରେ ୧୫୩ ରୁ ୫୦ ଟଙ୍କା, ମେ ମାସରେ ୫୦ ଏବଂ ୩.୫୦ ଟଙ୍କା ଏବଂ ମାର୍ଚ୍ଚରେ ୫୦ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିଲା।

Post a Comment

0 Comments