Responsive Ad Code Here

header ads

ସରକାରୀ ଯୋଜନାରୁ ପାଣ୍ଠି ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗରେ ଓଡିଶା ବିଧାୟକଙ୍କ ଉପରେ ଲୋକାୟୁକା ଉତ୍ତାପ ।

 ସରକାରୀ ଯୋଜନାରୁ ପାଣ୍ଠି ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗରେ ଓଡିଶା ବିଧାୟକଙ୍କ ଉପରେ ଲୋକାୟୁକା ଉତ୍ତାପ।



ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଅନୁସୂଚିତ ଜାତି ଓ ଅନୁସୂଚିତ ଜନଜାତି ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ଦ୍ବାରା କୃଷି ଉପକରଣ କ୍ରୟକୁ ସବସିଡି ଦେବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗରେ ରାଜ୍ୟ ବିଧାନସଭାର ବାଚସ୍ପତିଙ୍କ ମତାମତ ଲୋଡିଛନ୍ତି।

ଏହା ଜଣେ ତନ୍ମାୟା ମହାନ୍ତିଙ୍କ ଦ୍ବାରା ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗର ପ୍ରାଥମିକ ଭିଜିଲାନ୍ସ ତଦନ୍ତ ପଠାଇଛି ଏବଂ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଶୁଣାଣି ତାରିଖ ଜୁନ୍ ୯ କିମ୍ବା ପୂର୍ବରୁ ବାଚସ୍ପତିଙ୍କ ମତାମତ ମାଗିଛନ୍ତି।

ମେ ୨୦୨୨ ରେ, ଦୁର୍ନୀତି ବିରୋଧୀ ୱାଚଡଗ୍ ପ୍ରାଇମ ଫେସ୍ ମାମଲା ଅଛି କି ନାହିଁ ତାହା ଜାଣିବା ପାଇଁ ବିଧାୟକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୋଗର ପ୍ରାଥମିକ ତଦନ୍ତ କରିବାକୁ ରାଜ୍ୟ ସଜାଗତା କୁ କହିଥିଲେ। ଗତ ମାସରେ ଏହି ରିପୋର୍ଟ ଦାଖଲ କରାଯାଇଥିଲା।

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଅନୁସନ୍ଧାନକୁ ଆଧାର କରି ଲୋକାୟୁକଥା ବିଧାୟକ, ତାଙ୍କର ପୂର୍ବତନ ସହଯୋଗୀ ସୁବାଲ କୁମାର ପରିଡା, ତାଙ୍କର ସକ୍ରିୟ ସହଯୋଗୀ ପ୍ରସନ୍ନ କୁମାର ଜେନା ଏବଂ ଫାର୍ମର ଅନ୍ୟ ୧୫ ଏଜେଣ୍ଟ / ସହଯୋଗୀଙ୍କୁ ନୋଟିସ୍ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। ଜୁନ୍ ୯ ସୁଦ୍ଧା ସେମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ଦାଖଲ କରିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି।

ଅଭିଯୋଗରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ ପରିଡା ମାଲିକାନାରେ ଥିବା ନିଗାମାନନ୍ଦ ଆସୋସିଏଟ୍ସ ଦ୍ବାରା ୨୦୧୭ ରୁ ୨୦୨୦ ମଧ୍ୟରେ ସବସିଡି ପାଣ୍ଠିରୁ ୬ କୋଟି ଟଙ୍କା ପଠାଯାଇଥିଲା। ଧାନ ଅମଳ କିଣିବା ପାଇଁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ପ୍ରଦାନ କରିଥିବା ପ୍ରାୟ ୬ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ସବସିଡି ରାଶି ଠକେଇ କରିଛି, ଯାହାର ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରାୟ ୨୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା।

ବିଧାୟକ ଏହି ଘଟଣାରେ ତାଙ୍କର ସମ୍ପୃକ୍ତିକୁ ବହୁ ଦିନରୁ ଅସ୍ୱୀକାର କରିଆସୁଛନ୍ତି ଯେ ସେ କେବଳ ୨୦୧୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କମ୍ପାନୀର ଅଂଶ ଅଟନ୍ତି।

Post a Comment

0 Comments