Responsive Ad Code Here

header ads

ବଜ୍ରପାତ, 19 ଟି ଓଡିଶାରେ ବଜ୍ରପାତ ପରବର୍ତ୍ତୀ 24 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ, IMD Yellow ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି କରେ |

 ବଜ୍ରପାତ, 19 ଟି ଓଡିଶାରେ ବଜ୍ରପାତ ପରବର୍ତ୍ତୀ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ, IMD Yellow ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି କରେ |



ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆସନ୍ତା ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଓଡିଶାର 19 ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ବଜ୍ରପାତ ସହ ଭାରତ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ (ଆଇଏମଡି) ଚେତାବନୀ ଦେଇଛି।

ଆଇଏମଡି ଅନୁଯାୟୀ, ନବରଙ୍ଗପୁର, କଳାହାଣ୍ଡି, ମାଲକାନଗିରି, କୋରାପୁଟ, ରାୟାଗଡା, ଗଜପତି, ଗଞ୍ଜାମ, କାନ୍ଦମାଳ, ମୟୂରଭଞ୍ଜର ଏକ କିମ୍ବା ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ବଜ୍ରପାତ ଏବଂ ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ ପବନର ବେଗ ୪୦-୫୦ କିଲୋମିଟରରେ ପହଞ୍ଚିବା ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। କଳାହାଣ୍ଡି, ନବରଙ୍ଗପୁର, ରାୟାଗଡା, କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲା ଉପରେ ଏକ କିମ୍ବା ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ବଜ୍ରପାତ ଏବଂ କୁଆପଥର ମାଡ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି, ଯାହାକି ନୁଆପଡା, ବରଗଡ, କେନ୍ଦୁଝର, ଝାରସୁଗୁଡାର ଜିଲ୍ଲା ଉପରେ ଏକ କିମ୍ବା ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ବଜ୍ରପାତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଆଗାମୀ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ସୁନ୍ଦରଗଡ, ସମ୍ବଲପୁର, ବାଲେଶ୍ଵର, ଭଦ୍ରକ, ବଲାଙ୍ଗୀର ବଜ୍ରପାତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା |


ଏହି ଜିଲ୍ଲାଗୁଡ଼ିକ ପାଇଁ ଆଇଏମଡି ଏକ 'yellow,'ଆଲର୍ଟ ଜାରି କରିଛି।


ସେହିଭଳି ନୁଆପଡା, ନବରଙ୍ଗପୁର, କଳାହାଣ୍ଡି, କାନ୍ଦମାଳ, ଗଜପତି, ମାଲକାନଗିରି, କୋରାପୁଟ, ରାୟଗଡା ଏବଂ ଓଡିଶାର ବାକି ଜିଲ୍ଲାମାନଙ୍କରେ ଗୋଟିଏ କିମ୍ବା ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ହାଲୁକା ରୁ ମଧ୍ୟମ ବର୍ଷା କିମ୍ବା ବଜ୍ରପାତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ | ଆସନ୍ତା ୨୪ ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ IMD ଏହାର ପୂର୍ବାନୁମାନରେ କହିଛି |


ଆସନ୍ତା ୨୪ ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏବଂ ଏହାର ପଡ଼ୋଶୀ ପାଇଁ ଏହାର ପୂର୍ବାନୁମାନରେ ଆଇଏମଡି କହିଛି ଯେ ବର୍ଷା କିମ୍ବା ବଜ୍ରପାତର ଗୋଟିଏ କିମ୍ବା ଦୁଇଟି ଜଗା  ଆକାଶ ଆଂଶିକ ମେଘୁଆ ରହିବ। ସର୍ବାଧିକ ଏବଂ ସର୍ବନିମ୍ନ ତାପମାତ୍ରା ଯଥାକ୍ରମେ ୩୯ ° C ଏବଂ ୨୭ ° C ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ |


ପାଣିପାଗ ଏଜେନ୍ସି କହିଛି ଯେ ଓଡିଶା ଜିଲ୍ଲାର ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ସର୍ବାଧିକ ତାପମାତ୍ରା (ଦିନର ତାପମାତ୍ରା) ରେ କୌଣସି ବଡ଼ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବ ନାହିଁ। ଆଗାମୀ ୫ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ଓଡିଶାର ଜିଲ୍ଲା ଉପରେ ଏକ କିମ୍ବା ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ଏହା ୪୨ ° C କିମ୍ବା ଅଧିକ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି |

Post a Comment

0 Comments