Responsive Ad Code Here

header ads

ଦୟାକରି ଆସନ୍ତୁ ଏବଂ ଜାଣନ୍ତୁ | IPL 2023 CSK ବନାମ GT ଫାଇନାଲ୍: ଯଦି ବର୍ଷା ହେତୁ ଫାଇନାଲ୍ ଏବଂ ରିଜର୍ଭ ଡେ ଧୋଇଯାଏ ତେବେ କିଏ ଆଇପିଏଲ୍ ଟାଇଟଲ୍ ଜିତିବ?

 IPL 2023 CSK ବନାମ GT ଫାଇନାଲ୍: ଯଦି ବର୍ଷା ହେତୁ ଫାଇନାଲ୍ ଏବଂ ରିଜର୍ଭ ଡେ ଧୋଇଯାଏ ତେବେ କିଏ ଆଇପିଏଲ୍ ଟାଇଟଲ୍ ଜିତିବ?



ଆଇପିଏଲ୍ 2023 CSK ବନାମ ଜିଟି ଫାଇନାଲ୍: ଯଦି ମେ 28, ରବିବାର ଦିନ 5-ଓଭର-ପ୍ରତି ଖେଳ ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ, ତେବେ ଆସନ୍ତା 29 ସୋମବାର ଦିନ ରିଜର୍ଭ ଦିନରେ ଫାଇନାଲ୍ ଖେଳାଯିବ। ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସ ବିଜେତା ଘୋଷିତ ହେବ ଯଦି ସୋମବାର ବର୍ଷା ହେତୁ ରିଜର୍ଭ ଦିନ ମଧ୍ୟ ଧୋଇଯାଏ |

ଅଳ୍ପରେ

  • ବର୍ଷା 28 ମଇ ରବିବାର ଦିନ ଆଇପିଏଲ୍ 2023 ଫାଇନାଲ୍ ପାଇଁ ଟସ୍ ବିଳମ୍ବ କରିଥିଲା |
  • ଆଇପିଏଲ୍ 2023 ଫାଇନାଲ୍ ରିଜର୍ଭ ଦିନରେ ଖେଳାଯାଇପାରିବ - ସୋମବାର, ମେ 29 |
  • ପାର୍ଶ୍ୱ ଖେଳ ପ୍ରତି 5 ଓଭର ପାଇଁ କଟ୍ ଅଫ୍ ହେଉଛି IST (ସୋମବାର)


କ୍ୱାଲିଫାୟର୍ 1 ଭଳି ବର୍ଷା, ଟସ୍ ବିଳମ୍ବରେ ଏବଂ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସ୍ ଏବଂ ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସ ମଧ୍ୟରେ ମେ 28 ତାରିଖ ରବିବାର ଦିନ ଅହମ୍ମଦାବାଦର ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଖେଳ ଆରମ୍ଭ ହେବାରେ ବିଳମ୍ବ ହୋଇଛି। ଯେତେବେଳେ ଆୟୋଜକମାନେ ବନ୍ଦ ସମାରୋହ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଥିଲେ, ବର୍ଷା ହାଲୁକା ବର୍ଷା ପରି ଆରମ୍ଭ ହେଲା |

ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ଟସ୍ ସମୟର 15 ମିନିଟ୍ ପୂର୍ବରୁ (ସନ୍ଧ୍ୟା 7 ଟା IST), ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସହିତ ଉଚ୍ଚ ଗତିର ପବନ ଏବଂ ବଜ୍ରପାତ ସହିତ ବର୍ଷା ଉଠିଲା | ଅବଶ୍ୟ, ଏହା ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ମନୋବଳକୁ ଦୁର୍ବଳ କରିନଥିଲା କାରଣ ସେମାନେ ବନ୍ଦ ସମାରୋହରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ଡିଜେ ନ୍ୟୁକ୍ଲିୟାଙ୍କ ସ୍ୱରକୁ ଘୁଞ୍ଚି ଯାଉଥିଲେ।

ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ଉପରେ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ବିସ୍ତାର କରି ଏମଏସ ଧୋନିଙ୍କ ଲକ ପାଇବାକୁ ଆଗେଇ ଆସିବା ସହ ହଜାର ହଜାର ପ୍ରଶଂସକ ବଡ଼ ଫାଇନାଲ ଆରମ୍ଭ ପୂର୍ବରୁ ଭଲ ଭାବରେ ଧାଡିରେ ଛିଡା ହୋଇଥିଲେ।


ରବିବାର ଦିନ ଟସ୍‌ରେ ବିଳମ୍ବ ହେବ ବର୍ଷା ସ୍ଥିର ହୋଇନଥିଲା। ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ପିଚ୍ ଚାରିପାଖରେ ଥିବା ବର୍ଗ ଏକ ହ୍ରଦ ସଦୃଶ ଥିଲା କାରଣ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେତୁ ଭୂମି ବହୁ ଜଳ ନେଇଥିଲା।


ଆଇପିଏଲ୍ ଫାଇନାଲ୍ ପାଇଁ ଏକ ସଂରକ୍ଷଣ ଦିନ ଅଛି କି?

ଆଇପିଏଲ୍ 2022 ଖେଳ ଅବସ୍ଥା ଅନୁଯାୟୀ, ପରଦିନ ଏକ ରିଜର୍ଭ ଦିନ ରହିବ |


ଆଇପିଏଲ୍ 2023 ଫାଇନାଲ୍ ପାଇଁ ପୁନ IS ସମୀକ୍ଷା ଖେଳ ଖେଳିବା ସମ୍ଭାବନା |

ପୂର୍ଣ୍ଣ 40 ଓଭର ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ କଟ୍ ଅଫ୍ ସମୟ ହେଉଛି ରାତି 10:30 IST |

5-ଓଭର-ପ୍ରତି-ପାର୍ଶ୍ୱ ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ କଟ୍ ଅଫ୍ ସମୟ ହେଉଛି 12:26 am IST (ମେ 29) |

ଆଜି କଣସି ସୁପର ଓଭର ହେବ ନାହିଁ କାରଣ ମ୍ୟାଚ୍ ଅଧିକାରୀମାନେ 5 ଓଭର ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିବେ |

ରବିବାର ଦିନ ଏକ 5 ଓଭର ମ୍ୟାଚ୍ ମଧ୍ୟ ଶେଷ ହୋଇନଥିଲେ ମ୍ୟାଚ୍ ରିଜର୍ଭ ଡେ’କୁ ଯିବ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସ ଏବଂ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ମଧ୍ୟରେ ଆଇପିଏଲ 2023 କ୍ୱାଲିଫାୟର 2 ଆରମ୍ଭ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ବର୍ଷା ବିଳମ୍ବ ହୋଇଥିଲା | ଅବଶ୍ୟ, ଦୁଇ ଘଣ୍ଟା ପରେ ବର୍ଷା ସ୍ଥିର ହୋଇଗଲା ଏବଂ ଦୁଇ ଦଳ ପ୍ରତି 20 ଓଭର ପ୍ରତି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଲେ |

ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସକୁ 61 ରନରେ ପରାସ୍ତ କରି ଶୁବମାନ ଗିଲ (129) ଙ୍କ ଚମତ୍କାର ଶତକ ପରେ ଫାଇନାଲରେ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିଥିଲା।

ଯଦି ସଂରକ୍ଷଣ ଦିନ ଧୋଇଯାଏ ତେବେ କିଏ ଫାଇନାଲ୍ ଜିତିବ?


ଫାଇନାଲ୍ ପାଇଁ, ଯଦି ରିଜର୍ଭ ଦିନରେ ଅତିରିକ୍ତ ସମୟ ଶେଷ ହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏକ 5 ଓଭର ମ୍ୟାଚ୍ ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ କରିବା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ, ଦଳଗୁଡିକ ଯଦି ସର୍ତ୍ତ ଅନୁମତି ଦିଅନ୍ତି ତେବେ ବିଜେତା ନିର୍ଣ୍ଣୟ କରିବାକୁ ଏକ ସୁପର ଓଭର ଖେଳିବେ | ଫାଇନାଲ୍ ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ପିଚ୍ ଏବଂ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବା ଜରୁରୀ |

ଖେଳିବା ପାଇଁ ଯାହା ଦ୍ୱାରା ସୁପର ଓଭର ସର୍ବଶେଷ 1.20  (ଫାଇନାଲ୍) ରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇପାରିବ |

ଯଦି ଆଜିର ମ୍ୟାଚରେ ଗୋଟିଏ ବି ବଲ ନ ପଡ଼ିପାରିବ ତେବେ ଗୁଜରାଟକୁ ବିଜେତା ଘୋଷଣା କରାଯିବ । କାରଣ ଆଇପିଏଲ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ଯେଉଁ ଦଳ ଲିଗ୍ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପଏଣ୍ଟ ତାଲିକାରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥାଏ, ତାକୁ ହିଁ ଘୋଷିତ କରାଯିବ ଚାମ୍ପିଅନ । ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲରେ ଗୁଜରାଟ ଟପରେ ରହିଥିବା ବେଳେ ଚେନ୍ନାଇ ୨ୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଥିଲା । ଗୁଜରାଟ ୧୪ଟି ମ୍ୟାଚରୁ ୧୦ଟିରେ ଜିତି ୨୦ ପଏଣ୍ଟ ପାଇଥିବା ବେଳେ ତା'ର ରନରେଟ ୦.୮୦୯ ରହିଥିଲା । ସେହିପରି ୧୪ଟି ମ୍ୟାଚରୁ ଚେନ୍ନାଇ ୮ଟିରେ ଜିତି ୧୭ ପଏଣ୍ଟ ପାଇଥିବା ବେଳେ ତା'ର ରନରେଟ୍ ୦.୬୫୨ ରହିଥିଲା

Post a Comment

0 Comments