Responsive Ad Code Here

header ads

TPSODL ଅମିତ ଗର୍ଗଙ୍କୁ ସିଇଓ ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ ପ୍ରଦାନ କରିଲା | Odisha News

 TPSODL ଅମିତ ଗର୍ଗଙ୍କୁ ସିଇଓ ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ ପ୍ରଦାନ କରିଲା |



ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଟାଟା ପାୱାର ଏବଂ ଓଡିଶା ସରକାରଙ୍କ ମିଳିତ ଉଦ୍ୟମରେ ଟିପି ସାଉଥ୍ ଓଡିଶା ବିତରଣ ଲିମିଟେଡ୍ (TPSODL) ଅମିତ ଗର୍ଗଙ୍କୁ କମ୍ପାନୀର ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ (ସିଇଓ) ଭାବରେ ଜୁନ୍ ୧, ୨୦୨୩ ଠାରୁ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବେ।

ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୫, ୨୦୨୩ ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏକ ବୈଠକରେ TPSODL ର ପରିଚାଳନା ବୋର୍ଡ ଅମିତ ଗର୍ଗଙ୍କୁ ସିଇଓ ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ସଂକଳ୍ପ ପାରିତ କରିଛି।

ଗାର୍ଗକୁ ସ୍ୱାଗତ କରି ସଞ୍ଜୟ ବଙ୍ଗା, ଟ୍ରାନ୍ସମିସନ୍ ଆଣ୍ଡ ଡିଷ୍ଟ୍ରିବ୍ୟୁସନ୍ (ଟି ଆଣ୍ଡ ଡି) ଟାଟା ପାୱାର କହିଛନ୍ତି, “ଅମିତ ଗର୍ଗଙ୍କୁ ଟିପି ଦକ୍ଷିଣ ଓଡ଼ିଶା ବିତରଣ ଲିମିଟେଡର ନୂତନ ସିଇଓ ଭାବରେ ସ୍ୱାଗତ କରି ଆମେ ଆନନ୍ଦିତ। ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଶିଳ୍ପରେ ତାଙ୍କର ବ୍ୟାପକ ଅଭିଜ୍ଞତା ଏବଂ ପ୍ରମାଣିତ ଟ୍ରାକ୍ ରେକର୍ଡ ସହିତ, ଆମେ ନିଶ୍ଚିତ ଯେ ଗର୍ଗ TPSODL କୁ ସଫଳତାର ନୂତନ ଉଚ୍ଚତାକୁ ନେଇଯିବେ |

ସିଇଓ ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ଗର୍ଗ ଅଗଷ୍ଟ ୨୦୨୨ ଠାରୁ TPSODL ରେ ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ (COO) ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ। ସେ ଟାଟା ପାୱାର ଟ୍ରେଡିଂ କମ୍ପାନୀ ଲିମିଟେଡ୍ (ଟିପିଟିସିଏଲ୍) ରେ ସିଇଓ ଭାବରେ ମଧ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କର ବ୍ୟାପକ କ୍ୟାରିଅର୍ ମଧ୍ୟରେ, ଗର୍ଗ ଟାଟା ପାୱାର ଦିଲ୍ଲୀ ବିତରଣ ଲିମିଟେଡରେ ତାଙ୍କର ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ସହିତ ବିଦ୍ୟୁତ୍ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଅବଦାନ ରଖିଛନ୍ତି |

ଶକ୍ତି ଶିଳ୍ପରେ ତିନି ଦଶନ୍ଧିରୁ ଅଧିକ ମୂଲ୍ୟବାନ ଅଭିଜ୍ଞତା ସହିତ ସେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଜବଲପୁର ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ କଲେଜରୁ ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକାଲ୍ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂରେ ସ୍ନାତକ ଡିଗ୍ରୀ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି।

ଅମିତ ଗର୍ଗ କହିଛନ୍ତି, “TPSODL ପାଇଁ ପରବର୍ତ୍ତୀ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଅଭିବୃଦ୍ଧିର ନେତୃତ୍ୱ ନେବାକୁ ମୋ ଉପରେ ସେମାନଙ୍କର ବିଶ୍ୱାସ ପ୍ରଦାନ କରିଥିବାରୁ ମୁଁ TPSODL ବୋର୍ଡକୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଉଛି | ନିର୍ଭରଯୋଗ୍ୟ ଏବଂ ଦକ୍ଷ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ବିତରଣ ସେବା ମାଧ୍ୟମରେ ଦକ୍ଷିଣ ଓଡିଶାର ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ତଥା ଆଦିବାସୀ ଅଞ୍ଚଳ ସମେତ ସମସ୍ତ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଜୀବନକୁ ସଶକ୍ତ କରିବାର ମିଶନ୍ ଜାରି ରଖିବାକୁ ମୁଁ ଆଶା କରୁଛି। ”

ଜାନୁଆରୀ ୨୦୨୧ ରେ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପରଠାରୁ TPSODL ର ସଫଳତାରେ ଏକ ଅବିଚ୍ଛେଦ୍ୟ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ବିଦାୟୀ ସିଇଓ ଅରବିନ୍ଦ ସିଂଙ୍କ ମୂଲ୍ୟବାନ ଅବଦାନକୁ ମଧ୍ୟ ବୋର୍ଡ ସ୍ୱୀକାର କରିଛି।

ସିଂ ଟିପି ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ୍ ଓଡିଶା ବିତରଣ ଲିମିଟେଡ୍ (ଟିପିସିଓଡିଏଲ୍) ରେ ସିଇଓ ଦାୟିତ୍ବ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ରହି TPCODL ର ଅଭିବୃଦ୍ଧି ତଥା ବିକାଶରେ ତାଙ୍କର ପାରଦର୍ଶିତା ତଥା ରଣନୀତିକ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରେ ସହଯୋଗ କରିବେ।

TPSODL ୯୪.୩୮ ଲକ୍ଷ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଜନସଂଖ୍ୟାକୁ ୨୩.୬୯ ଲକ୍ଷ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଆଧାର ଏବଂ ୪୮,୭୫୧ ବର୍ଗ କିଲୋମିଟରର ଏକ ବିସ୍ତୃତ ବଣ୍ଟନ କ୍ଷେତ୍ର ସହିତ ସେବା କରେ |

Post a Comment

0 Comments