Responsive Ad Code Here

header ads

ଟିପି ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ୍ ଓଡିଶା ବିତରଣ ଲିମିଟେଡ୍ ଅରବିନ୍ଦ ସିଂଙ୍କୁ ସିଇଓ ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ କରିଛି। Odisha News Today

 ଟିପି ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ୍ ଓଡିଶା ବିତରଣ ଲିମିଟେଡ୍ ଅରବିନ୍ଦ ସିଂଙ୍କୁ ସିଇଓ ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ କରିଛି।



ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଟାଟା ପାୱାର ଏବଂ ଓଡିଶା ସରକାରଙ୍କ ମିଳିତ ଉଦ୍ୟମରେ ଟିପି ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ୍ ଓଡିଶା ବିତରଣ ଲିମିଟେଡ୍ (ଟିପିସିଓଡିଏଲ୍) ଅରବିନ୍ଦ ସିଂଙ୍କୁ କମ୍ପାନୀର ନୂତନ ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ (ସିଇଓ) ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ କରିଛି। ସିଂ ତାଙ୍କର ନୂତନ ଭୂମିକା ଜୁନ୍ 1, 2023 ରେ ଗ୍ରହଣ କରିବେ।

ମଇ ୨୫,୨୦୨୩ ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏକ ବୈଠକରେ, TPCODL ର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ବୋର୍ଡ ସର୍ବସମ୍ମତି କ୍ରମେ ଅରବିନ୍ଦ ସିଂଙ୍କୁ ସିଇଓ ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ କରି ତାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱ ଦକ୍ଷତା ଉପରେ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ। ବିଦାୟୀ ସିଇଓ ଭାବରେ ତାଙ୍କର ମୂଲ୍ୟବାନ ସେବା ପାଇଁ ବୋର୍ଡ ଏମ ଶେନବାଗାମଙ୍କୁ କୃତଜ୍ଞତା ଜଣାଇଛି।

ସଞ୍ଜୟ ବାଙ୍ଗା, ରାଷ୍ଟ୍ରପତି, ଟ୍ରାନ୍ସମିସନ ଆଣ୍ଡ ଡିଷ୍ଟ୍ରିବ୍ୟୁସନ (ଟି ଆଣ୍ଡ ଡି) ଟାଟା ପାୱାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ଅରବିନ୍ଦ ସିଂଙ୍କୁ TPCODL ର ନୂତନ ସିଇଓ ଭାବରେ ସ୍ୱାଗତ କରୁଛୁ ଏବଂ ବିଶ୍ୱାସ କରୁଛୁ ଯେ ତାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ କମ୍ପାନୀ ଆଗକୁ ବଢିବ ଏବଂ ନିର୍ଭରଯୋଗ୍ୟ ତଥା ଦୃଢ ପ୍ରତିବଦ୍ଧତାକୁ ଦୃଢ କରିବ। କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଓଡିଶାର ଲୋକଙ୍କୁ ଦକ୍ଷ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ବିତରଣ ସେବା। ”

ପାୱାର ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ସିଂଙ୍କ ବିସ୍ତୃତ ଅଭିଜ୍ଞତା ଏବଂ ପ୍ରମାଣିତ ଟ୍ରାକ୍ ରେକର୍ଡ, ତାଙ୍କୁ TPCODL କୁ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଆଗେଇ ନେବା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଭଲ ସ୍ଥିତିରେ ରଖନ୍ତୁ | ଟିପି ସାଉଥ୍ ଓଡିଶା ବିତରଣ ଲିମିଟେଡ୍ (TPSODL) ର ସିଇଓ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା, ଜାନୁୟାରୀ ୧, ୨୦୨୧ ଠାରୁ, ସିଂ ତାଙ୍କ ନୂତନ ପଦବୀରେ ମୂଲ୍ୟବାନ ଜ୍ଞାନ ଏବଂ ପାରଦର୍ଶୀତା ଆଣିଛନ୍ତି |

ଜାନୁଆରୀ ୨୦୨୧ ରେ ସିଇଓ ଭାବରେ TPSODL ରେ ଯୋଗଦେବା ପୂର୍ବରୁ ସିଂ ଟାଟା ପାୱାର୍ ଗ୍ରୁପ୍ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରମୁଖ ନେତୃତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ | ସେ ୨୦୧୦ ରୁ ୨୦୧୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟାଟା ପାୱାର ଏବଂ ପାୱାରଗ୍ରିଡର ମିଳିତ ଉଦ୍ୟମରେ ପାୱାରଲିଙ୍କ୍ସ ଟ୍ରାନ୍ସମିସନ ଲିମିଟେଡରେ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ତଥା ସିଇଓ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ।

ଟାଟା ପାୱାରରେ ୪୦ ବର୍ଷ ଧରି କ୍ୟାରିଅର୍ ସହିତ ଅରବିନ୍ଦ ସିଂ ଲୟୋଲା କଲେଜ, ମାଡ୍ରାସ ଏବଂ ଜାମସେଦପୁରର ଲୟୋଲା ସ୍କୁଲର ଆଲୁମନାସ୍ | ସେ ଆଇଆଇଟି ମାଡ୍ରାସରୁ ବିଟେକ୍ ଡିଗ୍ରୀ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି।

ସିଂ କହିଛନ୍ତି, “ମୋତେ ନୂତନ ସିଇଓ ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ କରିଥିବାରୁ ମୁଁ TPCODL ବୋର୍ଡକୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଉଛି। ରାଜ୍ୟ ରାଜଧାନୀ ତଥା ଏହାର ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳର ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଚାହିଦାକୁ ପୂରଣ କରିବି। ମୁଁ ଏହି ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଛି ଏବଂ TPCODL କୁ ନୂତନ ଉଚ୍ଚତାକୁ ନେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବି। ”

ବିଦାୟୀ ସିଇଓ, ଶେନବାଗମ୍ ମେ 31, 2023 ରେ ତାଙ୍କ ପଦବୀରୁ ସୁପରନୁଏଟ୍ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ 2020 ମସିହାରେ ଆରମ୍ଭ ହେବା ଦିନରୁ TPCODL ର ନେତୃତ୍ୱ ନେଇଥିଲେ ଏବଂ ସଂଗଠନର ଅଭିବୃଦ୍ଧି ତଥା ସଫଳତା ପାଇଁ ମହତ୍ବପୂର୍ଣ ବଦାନ ରଖିଥିଲେ।

ତାପଜ ଏବଂ ହାଇଡ୍ରୋ ଉତ୍ପାଦନ, ବଣ୍ଟନ ଏବଂ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବ୍ୟବସାୟ ବିକାଶ ସହିତ ବିଦ୍ୟୁତ୍ କ୍ଷେତ୍ରରେ ୩୭ ବର୍ଷର ଅଭିଜ୍ଞତା ସହିତ ଶେନବାଗମ୍ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଓଡିଶାରେ ଏକ ନିର୍ଭରଯୋଗ୍ୟ ଏବଂ ଦକ୍ଷ ଶକ୍ତି ବିତରଣ କମ୍ପାନୀ ଭାବରେ TPCODL ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିବାରେ ଏକ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଛି |

ବଙ୍ଗା ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି, “TPCODL ର ସିଇଓ ଭାବରେ ତାଙ୍କର ମୂଲ୍ୟବାନ ସେବା ପାଇଁ ଆମେ ଏମ ଶେନବାଗାମଙ୍କୁ କୃତଜ୍ଞତା ଜଣାଉଛୁ। ୨୦୨୦ ରେ, TPCODL ହେଉଛି ପ୍ରଥମ ଡିସକମ୍ ଯାହାକୁ ଆମେ ଓଡିଶାରେ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲୁ ଏବଂ ସେ ଡିସ୍କମ୍ ର ପରିବର୍ତ୍ତନ ଯାତ୍ରାକୁ ଆଗେଇ ନେଇଛନ୍ତି, ଦୃଢ ନେଟୱାର୍କ ବୃଦ୍ଧି, ପ୍ରଯୁକ୍ତିବିଦ୍ୟା ଏକୀକରଣ, ଏବଂ ଗ୍ରାହକ-କେନ୍ଦ୍ରିକ ସେବା ଏବଂ ଦୁଇ ଅଙ୍କ ବିଶିଷ୍ଟ ହ୍ରାସ ସହିତ ନିର୍ଭରଯୋଗ୍ୟତା ସୂଚକାଙ୍କରେ ଉନ୍ନତି AT&C କ୍ଷତି | ”

TPCODL ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଆଧାର ୨୭.୯୨ ଲକ୍ଷ ଏବଂ ୨୯,୩୫୪ ବର୍ଗ କିଲୋମିଟରର ଏକ ବିସ୍ତୃତ ବଣ୍ଟନ କ୍ଷେତ୍ର ସହିତ ୧.୩୬ କୋଟି ଜନସଂଖ୍ୟାକୁ ସେବା କରେ |

Post a Comment

0 Comments