Responsive Ad Code Here

header ads

ଓଡିଶା +୨ ଫଳାଫଳ: ୮୪.୯୩% ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ବିଜ୍ଞାନ ବିଭାଗରେ ପାସ୍ କରିଛନ୍ତି, ବାଣିଜ୍ୟରେ ୮୧.୧୨% ସଫଳ | Today Odisha News

ଓଡିଶା +୨ ଫଳାଫଳ: ୮୪.୯୩% ବିଜ୍ଞାନ ବିଭାଗରେ ପାସ୍ କରିଛନ୍ତି, ବାଣିଜ୍ୟରେ ୮୧.୧୨% ସଫଳ |



ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଉଚ୍ଚ ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ପରିଷଦ (CHSE) ବୁଧବାର ଦିନ ବିଜ୍ଞାନ ଏବଂ ବାଣିଜ୍ୟ ଷ୍ଟ୍ରିମ୍ ପାଇଁ ଓଡିଶା +୨ ପରୀକ୍ଷା -୨୦୨୩ ର ଫଳାଫଳ ପ୍ରକାଶ କରିଛି। ଏହି ଫଳାଫଳକୁ ଭୁବନେଶ୍ୱରର CHSE କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଦାମ ମାର୍ଣ୍ଡି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି।

ବିଜ୍ଞାନ ବିଭାଗରେ ପାସ୍ ପ୍ରତିଶତ ୮୪.୯୩ ଏବଂ ବାଣିଜ୍ୟ ବିଭାଗରେ ୮୧.୧୨ ପ୍ରତିଶତ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ | ୨୦୨୨ ରେ, ୯୪.୧୨% ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ବିଜ୍ଞାନ ଏବଂ ବାଣିଜ୍ୟରେ ୮୯.୨% ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ |

ଛାତ୍ରମାନେ orissaresults.nic.in ୱେବସାଇଟ୍ ପରିଦର୍ଶନ କରି ସେମାନଙ୍କର ଫଳାଫଳ ଯାଞ୍ଚ କରିପାରିବେ | ଫଳାଫଳଗୁଡିକ SAMS ପୋର୍ଟାଲରେ ମଧ୍ୟ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ |

ବିଜ୍ଞାନ ବିଭାଗରେ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ମୋଟ ୯୩,୭୩୪ ଛାତ୍ର ନାମ ଲେଖାଇଥିବାବେଳେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ୯୨,୯୫୦ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ହାଜର ହୋଇଥିଲେ। ମୋଟ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୭୮,୯୩୮ ଛାତ୍ର ବିଜ୍ଞାନ ବିଭାଗରେ ପାସ୍ କରିଛନ୍ତି |

ବିଜ୍ଞାନ ବିଭାଗରେ ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀରେ ମୋଟ ୩୯, ୫୭୩ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ପାସ୍ କରିଥିବାବେଳେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଶ୍ରେଣୀରେ ୨୪,୨୫୭ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଏବଂ ତୃତୀୟ ଶ୍ରେଣୀରେ ୧୪, ୮୫୨ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ପାସ୍ କରିଛନ୍ତି। ମୋଟ ୩୫୮ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ୯୦ ପ୍ରତିଶତ କିମ୍ବା ତା’ଠାରୁ ଅଧିକ ମାର୍କ ଦେଇ ପରୀକ୍ଷା ଦେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ୨୯୧ ଟି ଉଚ୍ଚ ମାଧ୍ୟମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ୧୦୦ ପ୍ରତିଶତ ଫଳାଫଳ ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଛି।

ନୟାଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲାରେ ସର୍ବାଧିକ ପାସ୍ ହାର ୯୬.୪୧ ପ୍ରତିଶତ ଏବଂ ଗଜପତି ଜିଲ୍ଲା ସର୍ବନିମ୍ନ ପାସ୍ ପ୍ରତିଶତ ୬୧.୫୫ ପ୍ରତିଶତ ରେକର୍ଡ କରିଛି।

CHSE ମାର୍ଚ୍ଚ ୧ ରୁ ଏପ୍ରିଲ୍ ୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ +୨ ପରୀକ୍ଷା କରିଥିଲା। ଉତ୍ତର ସିଟ୍ ଗୁଡିକର ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ ଦୁଇଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ କରାଯାଇଥିଲା - ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ ଏପ୍ରିଲ୍ ୧୦ ରୁ ୨୨ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଏପ୍ରିଲ୍ ୨୩ ରୁ ମେ ୭ ମଧ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା | ।

ତେବେ କଳା ଏବଂ ଧନ୍ଦାମୂଳକ ପାଠ୍ୟକ୍ରମର ଫଳାଫଳ ପ୍ରକାଶ ହେବାର ତାରିଖ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଘୋଷଣା କରାଯାଇ ନାହିଁ। ଜୁନ୍ ୮ ସୁଦ୍ଧା ଏହି ଫଳାଫଳ ଘୋଷଣା ହୋଇପାରେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି |

Post a Comment

0 Comments