Responsive Ad Code Here

header ads

ଓଡିଶାର ଅନୁଗୁଳ ରେ ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ମଣିଷ ହତ୍ୟା

 ଓଡିଶାର ଅନୁଗୁଳ ରେ ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ମଣିଷ ହତ୍ୟା 



ଭୁବନେଶ୍ୱର: ମନୁଷ୍ୟ-ପଶୁ ଆକ୍ରମଣର ଆଉ ଏକ ଘଟଣାରେ ରବିବାର ରାତିରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜ ମୋଟରସାଇକେଲରେ ଘରକୁ ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ପାଚିଡର୍ମ ଦ୍ୱାରା ତାଙ୍କୁ ପଦଦଳିତ କରାଯାଇଥିଲା।

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଅନୁଗୁଳ ଜିଲ୍ଲାର ବନ୍ତଲା ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ଅନ୍ତର୍ଗତ ସାନହିନ୍ସ ଗାଁର ହାଦିବନ୍ଧୁ ଭୋଇ ରବିବାର କିଛି କାମ ପାଇଁ କିଛି ସ୍ଥାନକୁ ଯାଇଥିଲେ। ସେ ରାତି ପ୍ରାୟ 8.00 ସମୟରେ ଘରକୁ ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ଏକ ହାତୀ ତାଙ୍କ ଗାଁ ନିକଟରେ ତାଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲା।

ପରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଗ୍ରାମବାସୀ ହାଦିବନ୍ଧୁଙ୍କୁ ରାସ୍ତାରେ ମୃତ ଅବସ୍ଥାରେ ପଡ଼ିଥିବାର ଦେଖି ତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ଜଣାଇଥିଲେ। ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଏକ ପୋଲିସ ଟିମ୍ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ।

ଏପ୍ରିଲ 24 ରେ, ବଣ୍ଟାଲା ପୋଲିସ ସୀମା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବାଦକାନ୍ତକୁଲା ଗ୍ରାମରେ ଏକ ହାତୀ ଦୁଇଜଣ ମହିଳାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା। ସେହିଭଳି ଜାନୁଆରୀ 7 ରେ ଅନୁଗୁଳ ର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଏକ ବଣୁଆ ହାତୀ ଦ୍ୱାରା ଚାରି ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। ପରେ ଉକ୍ତ ହାତୀ ଚମ୍ପଟ ମାରିବା ସହ ଚେଲିଆପଡା, ବାରସିଂହା, ଅଙ୍ଗାରବନ୍ଧ ଏବଂ ସାନ୍ତ୍ରି ଗ୍ରାମରେ ଚାରି ଜଣଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା।

ଗତ ଚାରି ମାସ ମଧ୍ୟରେ ବଣ୍ଟାଲା ଅଞ୍ଚଳରେ ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅତି କମରେ 10 ଜଣ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି।

Post a Comment

0 Comments