Responsive Ad Code Here

header ads

କୋରାପୁଟରେ ବଜ୍ରପାତରେ 21 ଗାଇ, 3 ଛେଳି ମୃତ ଓ ଚାରି ଗ୍ରାମବାସୀ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି

 କୋରାପୁଟରେ ବଜ୍ରପାତରେ 21 ଗାଇ, 3 ଛେଳି ମୃତ ଓ ଚାରି ଗ୍ରାମବାସୀ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି |




କୋରାପୁଟ: ରବିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଓଡିଶାର କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲାର ପଟ୍ଟାଙ୍ଗୀ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଅମ୍ପାବାଲି ପଞ୍ଚାୟତର ରଙ୍ଗିନିଗୁଡା ଗ୍ରାମରେ ବଜ୍ରପାତରେ ଅତି କମରେ 21 ଗୋରୁ ଓ ତିନି ଛେଳିଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ଚାରି ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ରଙ୍ଗିନୀଗୁଡା ଗାଁର ଖରା ସିମାଡ୍ରି ନାମକ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧ ମହିଳା ରବିବାର ରାତି ପ୍ରାୟ 3.30 ସମୟରେ ନିକଟ ଜଙ୍ଗଲରେ ଚରାଇବା ପାଇଁ ଆଠଟି ପରିବାରର ଗୋରୁ ଓ ଛେଳି ନେଇ ଯାଉଥିଲେ ଯେତେବେଳେ ବଜ୍ରପାତ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ବର୍ଷା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଗୋରୁ ଚରାଉଥିବା ସମାଦ୍ରି ଖରା, ପାଣ୍ଡାନା ହନ୍ତଲ, ମାଜୟା ଖରା ଏବଂ ପାଟାନା ହନ୍ତଲ ଆଶ୍ରୟ ନେବାକୁ ଅନ୍ୟ ସ୍ଥାନ ନ ଥିବାରୁ ଏକ ଗଛ ତଳେ ଆଶ୍ରୟ ନେଇଥିଲେ। ସମସ୍ତ ଗାଇ ଓ ଛେଳି ଅନ୍ୟ ଗଛ ତଳେ ଆଶ୍ରୟ ନେଇଥିଲେ ଯେତେବେଳେ ବିଜୁଳି ଆଘାତ କଲା।

ଫଳସ୍ୱରୂପ, ଚାରିଜଣ ଲୋକ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ଗ୍ରାମବାସୀ ସେମାନଙ୍କୁ ଜିଲ୍ଲାର ସୁଙ୍କି ସ୍ଥିତ ଏକ ମେଡିକାଲକୁ ନେଇ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ପଟ୍ଟାଙ୍ଗି ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିଥିଲେ। ସମସ୍ତ ଗୋରୁ ବଜ୍ରପାତରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ।

ଯୋଗାଯୋଗ କରାଯିବା ପରେ ତହସିଲଦାର ଦେବେନ୍ଦ୍ର ବାହାଦୂର ସିଂ ଧାରୁଆ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଏହି ଘଟଣା ବିଷୟରେ ଅବଗତ ଅଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ପରିସ୍ଥିତିର ଆକଳନ କରିବା ଏବଂ ପ୍ରଭାବିତ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କୁ ସହାୟତା ଯୋଗାଇବା ପାଇଁ ରାଜସ୍ୱ ନିରୀକ୍ଷକଙ୍କୁ ଘଟଣାସ୍ଥଳକୁ ପଠାଯାଇଛି। ଧାରୁଆ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାଜସ୍ୱ ନିରୀକ୍ଷକ ତାଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ଦାଖଲ କରିବା ପରେ ସରକାରୀ ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ପ୍ରଭାବିତ ପରିବାରକୁ ସହାୟତା ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ।

Post a Comment

0 Comments